Paylaş:
Bağış Yapın

Derneğimiz kurban bağışlarınızı hem yurtiçinde hem de yurtdışında ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaktayız.

Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği olarak kurban bağışlarınızı yurtdışında yaşayan Müslüman kardeşlerimize ulaştırmaktayız. Kurban, adak, akika, şükür ve vacip gibi kurban bağışlarınızı kabul ediyoruz.

Kurban demek paylaşmak demek olduğu için derneğimiz sizlerin kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Kurban bağışı dağıtımlarımız şeffaf ve güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Kurbanlarınız, hijyenik ortamlarda İslami kurallara uygun olarak işinde ehli kişiler tarafından kesilmektedir. Bağışladığınız kurbanların dağıtımı ve paketlenmesi Covid-19 tedbirleri kapsamında hijyenik ve sağlık kurallara dikkat edilerek yapılmaktadır.

Kurban bağışlarınızı Afrika ülkelerinde açlık ve yoksulluk yaşayan ülkelere ve Asya ülkelerine de sağlamaktayız. Günümüzde ne yazık ki çoğu bölgede insanlar temel gıdalara ulaşmakta zorluk yaşamaktadırlar. Bu sebeple derneğimiz gönüllüleri ve bağışçılarının destekleri ile zor durumda olan ve ihtiyaç sahiplerine kurban eti sağlamaktadır. Size vacip olan kurbanlarınızı, istediğiniz bir şeyin gerçekleşmesi için adak kurbanlarınızı ve isim koyma da kesilen akika kurbanlarınızı derneğimiz kabul etmektedir. Derneğimize bağışlayacağınız kurbanlarınız ile aç bir ailenin karnı doyacaktır. Bağışlarınız ile sofranızdaki etinizi ihtiyaç sahibi kişiler ile paylaşmış olursunuz.

 

Peygamber Efendimiz (S.A.V) kurban etinin mutlaka ihtiyaç sahiplerine paylaştırılması gerektiğini öğütlemektedir. Eğer maddi durumunuz kötü ise kurban etini paylaşmamanız uygundur, eğer maddi durumunuz iyi ve dine göre zenginseniz kurban etinizin hepsini paylaşabilirsiniz. Kurban dini anlamı Allah’a yakınlaşmak olarak bilinmektedir. Bu sebeple kurbanlarını ihtiyaç sahibi kişilerle paylaşarak Allah’ a daha da yakın olabilirsiniz. Kurban etinin paylaşımı hem dini açıdan hem de toplumsal açıdan oldukça önemlidir. İhtiyacı sahibi insanlara kurban bağışında bulunmak empatimizi ve paylaşım duygumuzu geliştirerek topluma da faydalı kişiler oluruz.

Kurban bağışlarınızı, internet sitemiz üzerinden ve ya banka hesap numaraları ile kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kurban bağışınızın kesimleri sırasında isimleriniz okunarak çalışanlarımız tarafından video görüntüleri sizlere ulaştırılmaktadır. Buna göre bağışlarınız güvenli ve şeffaflığa göre ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği ile kurban bağış yardımlarını hız kesmeden yurtiçi ve yurtdışında sürdürmekteyiz.

 

               

Nasıl bağış yapabilirim?


Adaki, Akika ve Vacip kurbanlarınızı;

Web sitemizde bulunan  online bağış kısmından Ve banka hesap numaralarımızdan yapabilirsiniz.
Detaylı bilgi için 0216 606 13 96 Numaralı telefonumuzu  arayıp bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Adak kurbanı bağışını başka nasıl yapabilirim?


Adaklık kurbanınızı;

Aşağıda belirtilen banka hesap numaraları ile ulaştırabilirsiniz.

Ziraat Bankası: TR18 0001 0019 1087 8072 1750 01
Kuveyt Türk: TR62 0020 5000 0088 9057 8000 01

Posta çeki ile: 16061936
daha detaylı bilgi için birebir 0(216) 606 13 96  numaralı telefonu arayarak
 Dernek merkezimize gelerek elden bağışlayabilirsiniz.
(Adak miktarını banka veya PTT aracılığıyla yatırdığınızda bağışınızın "adak kurbanı" olduğunu belirtmeniz gerekiyor.)

Adaklık kurbanımın kesildiği bilgisini nasıl alıyorum?