Paylaş:
Bağış Yapın

Müslüman kardeşlerimizi her zaman olduğu gibi yine sahipsiz bırakmayacağız. 101 ümmet Su kuyusu Projesi çalışmalarımız oradaki kardeşlerimize bir umut olacak. Belki ihtiyacın hepsi olmasada büyük bir kısım bölgelerde su sıkıntısını gidereceğiz İnşallah.
Bir El Ver Derneği olarak ülkemizde her hayırseverin hayali olan  “Su Kuyusu açtırmak, Kalıcı eser olarak Çeşme yaptırmak” gibi bu büyük güzelliğe bizler ortak olacağız inşallah.
Haydi! Geç kalmadan sende bir Su kuyusu yaptırabilirsin. İster kendi adınıza, İster Anne ve Babalarınız adına, İsterseniz Merhum bir sevdiğiniz kişi adına su kuyularını açtırabilirsiniz.
Su Kuyularını isterseniz bir kişi üstlenebilir veya sevdiklerinizle beraber bir Su Kuyusu açtırabiliriniz.


Herkes bu güzelliğe, bu büyük sevaba nail olsun diye bu sene tüm maliyetlerimizi en asgari ücrete indirmeye çalıştık. Rabbim bu çalışmada bizleri tesirli kılsın.  Amin.
Derneğimiz aracılığı ile açtırmış olduğunuz Kuyuların tüm yapım aşaması, görüntü ve Videoları, Lokasyon (konum) bilgileri Mail olarak veya telefonunuza gönderilmektedir.


Nasıl Su Kuyusu bağışında bulunabilirim?

Afrika’da ülkelerinde yaşanan susuzluk ve kirli su sorununa çözüm olabilmek için bağışçılarımızın yardımları ile su kuyusu açmaktayız.
Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği olarak susuz ve kurak bölgelerde yaşayan kardeşlerimize temiz su sağlamak için su kuyusu projesi ile destek olmaktayız. Afrika ülkelerinde insanlar kirli ve bakterili su tüketiminden dolayı hastalanmakta hatta ölmektedir. Temiz su için insanlar kilometrelerce yol yürümektedir. Kurak ve susuz köylerde insanlar su bulamadığı için ölümler yaşanmaktadır. Buldukları su ise bakterili ve kirli olmasından dolayı ise sağlık sorunları yaşanmaktadır.


Afrika Ülkeleri İçin Su Kuyusu

Temiz su herkesin hakkı olduğu için Afrika ülkelerine temiz su için su kuyusu desteğinde bulunmaktayız. Sizlerin desteği ile su sorunu yaşayan kardeşlerimiz temiz suya kavuşmaktadır. Eşit dünya hakkını savunduğumuz için ve insanlara yardım etme amacı içerisinde olduğumuz için Afrika ülkelerinde yaşayan insanlara temiz su hakkına kavuşturmak için su kuyuları açmaktayız. Çad, Kamerun, Burkina Faso, Zanzibar, Moritanya ve Tanzanya gibi ülkeleri temiz suya kolayca ulaşmalarını sağlamak için su kuyusu projesi ile destek olmaktayız.

Afrika ülkelerinde yaşanan hastalıkların ve ölümlerin nedeni susuzluk ve ya kirli su olarak belirlenmektedir. Açlık sorunlarının yanı sıra su bulmakta zorluk yaşayan kardeşlerimize su kuyusu projemiz ile destek olmaktayız. Dernek çalışanlarımız ve gönüllülerimiz Afrika’da ki en kurak ve susuz köyleri belirleyerek o köylere yardımlarımızı ulaştırmaktayız. Sağlıklı bir şekilde yaşamaları ve beslenmeleri için temiz suya ihtiyaç duyan kurak ülkelere siz de bağışlarınız ile destek olabilirsiniz.

Su Kuyusu Projesi Bağışları

Su kuyusu projelerine destek olmak için internet sitemiz üzerinden kredi kartınız ile online bağış yapabilirsiniz. Su kuyusu projelerimize bağışlarınızı hem yurtiçinden hem de yurtdışından kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bağışlarınızı banka hesap numarası ile de yapabilirsiniz. Su kuyusu projelerimize hisse satın alarak katkı da bulunabilirsiniz. Hisse satın almak 500 TL olarak belirlenmiştir. Afrika’da su kuyusu açtırma fiyatları 15 bin TL’dir. Temiz ve içilebilecek suya kolay bir şekilde ulaşabilmeleri için en kurak ve susuz köylere Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği olarak destek olmaktayız.


Kıymetli Hayırseverlerimiz;


Su Kuyusu bağışlarınızı;

    Web sitemizde bulunan “Online Bağış” kısmından,
    Banka Hesap Numaralarımızdan “Havale veya EFT” yolu ile,
    Detaylı bilgi için 0216 606 13 96 numaralı “sabit telefonumuzu  arayarak” veya 0532 136 41 67’nolu Derneğimizin “WhatsApp hattından mesaj yolu” ile,
    Derneğimizin “Genel Merkezini ziyaret ederek Resmi Makbuz karşılığı” bağışınızı elden yapabilirsiniz.

 
Su Kuyusu Banka Üzerinden Nasıl Yapabilirim?


Aşağıda belirtilen Derneğimizin banka hesap ve IBAN numaraları ile ulaştırabilirsiniz.

1)    Ziraat Bankası: TR18 0001 0019 1087 8072 1750 01

2)    Kuveyt Türk: TR62 0020 5000 0088 9057 8000 01

3)    PTT Posta çeki ile: 16061936