Paylaş:
Bağış Yapın

Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği, gerçek ihtiyaç sahiplerine yurtiçi ve yurtdışı ayırt etmeksizin her türlü din, dil, ırk ve mezhepten insanlara yardım etme amaçlı kurulan bir dernektir.

 

Derneğimiz, 2005 yılında gönüllü çalışmalarla faaliyete başlamış olup 2011 yılında resmi bir şekilde kurumsallaşarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2005 yılından beri hedefimiz, amacımız ve misyonumuz dünya üzerindeki ihtiyaç sahibi her canlıya her türlü yardımı sağlamaktır. Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği, yardım faaliyetlerine ilk başladığında yetimlere kıyafet yardımı, ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı ve sokak hayvanlarına mama yardımı gibi küçük ama etkili destekler sağlamıştır. Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneğimizin 2011 yılında kurumsallaşması ile birlikte yardım hedeflerini büyüterek hem yurtiçi hem de yurtdışındaki ihtiyaç sahiplerine yardım sağlamaktadır.

 

2015 yılından beri resmi bir şekilde tüm dünyaya yardım kampanyaları düzenlemekte ve yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız. Afrika ve Asya ülkelerinde yaşanan savaş, açlık ve susuzluk gibi sorunlara destek olmak amacıyla derneğimiz bağış projeleri düzenlemektedir. Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği, 2015 yılından itibaren Afrika ve Asya için su kuyusu projeleri, kurban dağıtım projeleri ve erzak kutusu dağıtımı gibi birçok proje ile gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ulaştırmayı hedeflemektedir.

 

2005 yılından itibaren ise gönüllü çalışmalarla ülkemizde yardım bekleyen insanlara desteklerimizi sağlamaktayız. Gönüllü çalışmalar ile birlikte birçok ihtiyaç sahibine erzak kutusu, kurban dağıtımı, kıyafet yardımları ve sokak hayvanlarına mama yardımında bulunduk. Gönüllü faaliyetlerimiz ile başlayan çalışmalarımız 2011 yılında kurumsallaşmamız ile de faaliyetlerine devam etmektedir. 2011 yılından beri derneğimiz için değişen tek şey yardım kampanyalarımızın daha geniş kitlelere ulaşmasıdır. Derneğimizin kurumsallaşması ile birlikte yardım faaliyetlerimiz daha geniş kitlelere ulaşmaya başlamış olup daha fazla ihtiyaç sahibi kişiye yardımlarımız dokunmuştur.

 

Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği olarak, 2005 yılından itibaren gerek resmi gerek resmi olmadan yardım çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettirdik. 2011 yılından itibaren resmi bir şekilde aynı şekilde hız kesmeden yardım çalışmalarımızı yurtiçi ve yurtdışında gerçek ihtiyaç sahibi herkese ulaştırmayı hedeflemekteyiz.