Paylaş:
Bağış Yapın

 

Derneğimiz kurban bağışlarınızı hem yurtiçinde hem de yurtdışında ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaktayız.  

Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği olarak kurban bağışlarınızı yurtdışında yaşayan Müslüman kardeşlerimize ulaştırmaktayız. Kurban, adak, akika, şükür ve vacip gibi kurban bağışlarınızı kabul ediyoruz.

Kurban demek paylaşmak demek olduğu için derneğimiz sizlerin kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Kurban bağışı dağıtımlarımız şeffaf ve güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Kurbanlarınız, hijyenik ortamlarda İslami kurallara uygun olarak işinde ehli kişiler tarafından kesilmektedir. Bağışladığınız kurbanların dağıtımı ve paketlenmesi Covid-19 tedbirleri kapsamında hijyenik ve sağlık kurallara dikkat edilerek yapılmaktadır.

Kurban bağışlarınızı Afrika ülkelerinde açlık ve yoksulluk yaşayan ülkelere ve Asya ülkelerine de sağlamaktayız. Günümüzde ne yazık ki çoğu bölgede insanlar temel gıdalara ulaşmakta zorluk yaşamaktadırlar. Bu sebeple derneğimiz gönüllüleri ve bağışçılarının destekleri ile zor durumda olan ve ihtiyaç sahiplerine kurban eti sağlamaktadır. Size vacip olan kurbanlarınızı, istediğiniz bir şeyin gerçekleşmesi için adak kurbanlarınızı ve isim koyma da kesilen akika kurbanlarınızı derneğimiz kabul etmektedir. Derneğimize bağışlayacağınız kurbanlarınız ile aç bir ailenin karnı doyacaktır. Bağışlarınız ile sofranızdaki etinizi ihtiyaç sahibi kişiler ile paylaşmış olursunuz.

 

Peygamber Efendimiz (S.A.V) kurban etinin mutlaka ihtiyaç sahiplerine paylaştırılması gerektiğini öğütlemektedir. Eğer maddi durumunuz kötü ise kurban etini paylaşmamanız uygundur, eğer maddi durumunuz iyi ve dine göre zenginseniz kurban etinizin hepsini paylaşabilirsiniz. Kurban dini anlamı Allah’a yakınlaşmak olarak bilinmektedir. Bu sebeple kurbanlarını ihtiyaç sahibi kişilerle paylaşarak Allah’ a daha da yakın olabilirsiniz. Kurban etinin paylaşımı hem dini açıdan hem de toplumsal açıdan oldukça önemlidir. İhtiyacı sahibi insanlara kurban bağışında bulunmak empatimizi ve paylaşım duygumuzu geliştirerek topluma da faydalı kişiler oluruz.

Kurban bağışlarınızı, internet sitemiz üzerinden ve ya banka hesap numaraları ile kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kurban bağışınızın kesimleri sırasında isimleriniz okunarak çalışanlarımız tarafından video görüntüleri sizlere ulaştırılmaktadır. Buna göre bağışlarınız güvenli ve şeffaflığa göre ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği ile kurban bağış yardımlarını hız kesmeden yurtiçi ve yurtdışında sürdürmekteyiz.

  • KUVEYTTÜRK BANKASI

HESAP ADI: BİR EL VER EĞİTİM VE YARDIM DERNEĞİ

IBAN: TR62 0020 5000 0088 9057 8000 01

ŞUBE KODU: 154

İSTANBUL KAVACIK ŞUBESİ

 

  • ZİRAAT BANKASI

HESAP ADI: BİR EL VER DERNEĞİ RESMİ BAĞIŞ HESABI:

İBAN NO: TR18 0001 0019 1087 8072 1750 01

ŞUBE KODU: 1910

 

  • PTT HESABI:

HESAP ADI: BİR EL VER DERNEĞİ

Hesap no: 16061936

 

  • VAKIF KATILIM

HESAP ADI: BİR EL VER DERNEĞİ

IBAN NO: TR24 0021 0000 0001 4446 1000 02

Şube Kodu: 047

 

 

 

7/24 Adres ve İletişim:

Genel Merkez: Çengeldere mah. Çengeldere cad. No:50 Beykoz İstanbul

0216 606 13 96 – 0533 158 83 48

E-mail: birelver.org@hotmail.com

 

Beykoz Şube: Çengeldere mah. Çengeldere cad. No: 91 / Çavuşbaşı Beykoz / İstanbul

Bağış Yap