Paylaş:
Bağış Yapın

Afrika ve Asya ülkelerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz yoksulluktan ve ya başka sebeplerden dolayı Kur’an-ı Kerim bulamamaktadır.

Farklı ülkelerde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz gerek azınlık olarak yaşamalarından dolayı gerek yoksulluktan dolayı kutsal kitabımıza ulaşamamaktadırlar. Afrika ve Asya ülkelerinde yaşayan hafızlar öğrencilerine öğretebileceği bir Kur’an-ı Kerim bulmakta zorluk yaşamaktadırlar. Bu sebeple hafızlar öğrencilerine yazılıp silinebilen tahtalar üzerinde ders vermektedir. Bundan dolayı ise hafızlık eğitimi ve Kur’an-ı Kerim eğitimi oldukça zor olmaktadır. Derneğimiz Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayan ve ya ulaşmakta zorluk yaşayan Müslüman kardeşlerimize kutsal kitabımızı hediye etmektedir.

Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği olarak bağışçılarımızın destekleri sayesinde yoksulluk yaşayan Müslüman bölgelere Kur’an-ı Kerim bağışı yapmaktadır. Bu sayede hafızlar öğrencilerine kolay bir şekilde eğitim vermektedir. Hafızlık öğrencileri ise Kur’an-ı Kerim kitaplarına kavuşarak dinimizi daha güzel ve kolay bir şekilde öğreneceklerdir. Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayan hafızlık öğrencileri ve ya dinimizi öğrenmek isteyen kişiler evlerinde kutsal kitabımızı okuyamadıkları için çabuk unutmakta ve iyi bir şekilde öğrenememektedirler. Kur’an bağışımız sayesinde ise dini eğitimleri kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Kur’an bağışlarımızı mescitlere, medreselere ve Müslüman bölgede yaşayan ama mescit ve medresesi bulunmayan bölgelere yapmaktayız. Bağışlarınız sayesinde güzel dinimizi öğrenmek isteyen ve ya Kur’an-ı Kerim’e göre bir yaşam sürmek isteyen ama kitabımıza ulaşamayan kardeşlerimize destek olacaksınız. Dinimizi kolay ve iyi bir şekilde öğrenmek için temiz ve güzel ciltlenmiş bir Kur’an-ı Kerim şarttır. Fakat yoksulluktan dolayı Kur’an-ı Kerim’e ulaşmak kolay değildir. Derneğimiz dinimizi öğrenmek isteyen kardeşlerimize yardımcı olmak için düzenli olarak Kur’an bağışı yapmaktadır.

 

Sizlerde bağışlarınız ile medreselere, mescit ve camilere, hafızlık öğrencilerine dinimi iyi bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olmak için Müslüman kardeşlerimize Kur’an bağışı sağlayabilirsiniz. Bağışlarınız sayesinde öğrenciler kitaplarını evlerine götürebilecek ve dinimizi daha güzel bir şekilde öğreneceklerdir. Hayırlı bir işe vesile olmak için bağışlarınızı internet sitemiz üzerinden kredi kartınız ile online olarak ve ya banka hesap numaraları ile EFT ve ya Havale olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bağışlarınızı hem yurtiçinden hem de yurtdışından kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bağış Yap