Paylaş:
Bağış Yapın

Bir El Ver Eğitim ve Yardım Derneği olarak zor durumda olan vatandaşlarımıza erzak yardımında bulunmaktayız.

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için gün içerisinde tüketmemiz gereken temel gıdalar vardır. Günümüzde ne yazık ki çoğu kişi tüketilmesi gereken temel gıdalara ulaşamamaktadır. Bu sebeple derneğimiz maddi durumu olmayan ve ya zor durumda olan vatandaşlarımıza temel gıda malzemelerinden oluşan bir erzak kutusu dağıtmaktadır.

Erzak kutularımız hijyenik ortamlarda paketlenerek Covid-19 tedbirleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır. Bağışlarınız sayesinde erzak kutularımız ihtiyacı olan ve ya zor durumda olan ailelere dağıtılmaktadır. Erzak koli dağıtımı için ihtiyacı olan aileler dernek çalışanlarımız ve ya gönüllülerimiz tarafından özenle belirlenmektedir. Erzak kolilerinde bir ailenin tüketmesi gereken ve en temel gıda malzemeleri bulunmaktadır. Erzak kutularında; süt, şeker, yağ, un, makarna, mercimek, bulgur, pirinç, fasulye, peynir, zeytin, yumurta gibi temel gıda malzemeleri bulunmaktadır. Dağıtımı yapılan erzak kutuları bir aileye göre 2 ay yetecek şekilde hazırlanmaktadır.

Peygamber Efendimiz (S.A.V)’izin komşusu açken tok yatan bizden değildir sözlerine verdiğimiz önemden dolayı aç ve susuz vatandaşımız kalmaması için çabalamaktayız. Maddi durumundan dolayı beslenme sıkıntıları yaşayan aileler ve ya ihtiyaç sahipleri büyük bir titizlikle belirlenerek dağıtımlar gerçekleştirilmektedir.

Erzak Dağıtımı İçin Bağış

Derneğimiz tarafından muhtaç ailelere yapılan erzak kolileri sizlerin bağışları sayesinde gerçekleşmektedir. Bu sebeple ne kadar çok bağış o kadar çok tok karın anlamına gelmektedir. İnternet sitemiz üzerinden kredi kartınız ile online bağış yaparak erzak koli dağıtımına katkı sağlayabilirsiniz. Hem yurtdışından hem de yurtiçinde kolay ve hızlı bir şekilde online bağış ile destek olabilirsiniz. Dilerseniz Ziraat, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım banka hesaplarımıza da EFT ve ya Havale yapabilirsiniz. Yurtdışından erzak koli dağıtımına bağış yapmak isterseniz SWIFT kodu ile güvenli bir şekilde dolay ve ya Euro olarak bağış yapabilirsiniz.  Sizlerde bağış yaparak bir ailenin aylık erzaklarına ortak olabilirsiniz. Sofranızı aç ve yoksul insanlarımız ile paylaşarak hem dini açıdan hem de toplumsal açıdan büyük önem kazanmış olursunuz.

 

 

 

Bağış Yap